Een van de beste boeken die is geschreven over waarom wij als mensen (en dus ook als consument) bepaalde beslissingen nemen, is geschreven door Robert Cialdini.
Zijn boek beschrijft 6 beïnvloedingsprinicpes:
-
- Wederkerigheid.We zijn sneller bereid iets te doen voor (of te kopen van) iemand die iets aardigs voor ons heeft gedaan.
- Consistentie. Hebben we eenmaal een beslissing genomen, dan zijn we bereid enorm ver te gaan om ons in lijn met die eerdere uitspraak te gedragen.
- Sociale bewijskracht .We volgen het (koop) gedrag van anderen. Als er eenmaal een schaap over de dam is…
- Sympathie. We nemen eerder iets aan van iemand die we aardig vinden. En iemand die op ons lijkt, vinden we sneller aardig.
- Authoriteit. Een persoon die authoriteit uitstraalt, bijvoorbeeld door kleding, vertrouwen we. Soms zelfs iets te snel.
- Schaarste. Weten we dat een product binnenkort niet meer verkrijgbaar is, dan zijn we er als de kippen bij.
Rick Nieman interviewde Cialdini enkele jaren terug voor RTLZ. Een zeer interessant interview voor wie meer wil weten over de beïnvloedingsprincipes!
N.B. Wil je op de hoogte blijven van andere gratis challenges en trainingen van Kooplust? Schrijf jezelf in voor de Inspiratiemails.
